בלוג

טיול ג'יפים בחו"ל


טיול ג'יפים היא חווית אקסטרים. אך טיול ג'יפים בחו"ל אינו מתאים לכל אחד.  כשבוחרים לצאת לטיול ג'יפים צריך לקחת בחשבון שחלקים נרחבים מהטיול יעשו בישיבה תוך נסיעה בג'יפ. הדרכים בהם עוברים מסעות הג'יפים הן לעיתים הרריות, אדמת כורכר, חצץ או נסיעה בשטח פתוח ובלתי צפוי, כך שנסיעה זו שונה בתכלית מנסיעה רגילה בכביש או דרך סלולה. לכן יש לקחת בחשבון נסיעה קופצנית ומטלטלת שהיא כיף גדול לאוהבי האקסטרים אך יכולה להעיק ולהפריע לחובבי היציבות והקרקע.

אחרי שהחלטתם לצאת לטיול ג'יפים בחו"ל כל ארץ מציעה מסלולי נסיעה שונים וחשוב לשים לב לתכנון הטיול. כמה זמן נסיעות בין יעדים וכמה זמן ישנה הליכה רגלית ושחרור עצמות. זכרו שזו כלל אינה בושה לא להתחבר לטיולים מסוג זה ואנשים רבים אוהבים לצאת לטיול מאורגן שכולל בתוכו מסלול מצומצם של ג'יפים. למשל טיול בדרום אפריקה המשלב חווית ספארי ייחודית של מספר שעות.

במרבית הג'יפים יכולים לשבת בין 6-8 אנשים לא כולל הנהג. שימו לב שהנהג שלכם הוא אדם מוסמך ומקומי הבקיא בתנאי השטח ומסלולי הנסיעה.

גם ילדים לוקחים חלק פעיל וטיולי ג'יפים רבים מותאמים למשפחות. עם זאת לא היינו ממליצים לילד מתחת לגיל 4 לצאת למסע שכולל נסיעות מרובות בג'יפ. ילדים נוטים לאבד את סבלנותם ובגלל גודלם הפיזי הם אינם ערוכים לאחוז בצידי הג'יפ או להגן על עצמם במקרה של טלטלה או נסיעה מהירה בשטח.

המזג אוויר האידיאלי לטיולי ג'יפים הוא תקופות מעבר.  אביב כשהנחלים עדיין זורמים אך מנגד חמים ויבש. ועונת הסתיו שהיא סוף הקיץ הלוהט עם נגיעות של חורף.

מה צריך לקחת לטיול ג'יפים?

 

הרבה אוהבים להגיד "הג'יפ סוחב" והם מביאים כבודה רבה שלא לצורך. אנו ממליצים להימנע ממטענים גדולים וכבדים ולהצטייד בתיק נוח להעמסה שיהיה קל לנייד בין העצירות להמשכי הנסיעה ע הג'יפ. מה גם שאתם לא הנוסעים היחידים בג'יפ.