טיול מאורגן לאירופה

טיול מאורגן לגאורגיה
טיול מאורגן לגאורגיה

טיול המשלב ישן עם חדש, עבר ועתיד, הצטרפו לטיול בגאורגיה. נופים עוצרי נשימה, טיולי ג'יפים וערים תוססות.

גאורגיה הידועה גם בשמה הישן גרוזיה היא מדינה מופלאה בחבל קווקז. גיאורגיה גובלת עם רוסיה, ארמניה, אזרבייג'ן וטורקיה כשבמערבה הים השחור. שטחה של גיאורגיה הוא ברובו הררי והיא משלבת אקלים סובייטי קריר וטרופי חמים וזאת בזכות השילוב בין ההרים הגבוהים לחופי הים. בגיאורגיה שולטת הנצרות, למרות השפעות ודתות נוספות המתגוררות בה, הנצרות היא הדת הלאומית.

כל טיול מאורגן לגיאורגיה מתחיל עם סיפור ואהבות משלו.  בטיול שלנו נתחיל בעיר טביליסי הקסומה המשלבת ישן עם חדש. בעיר נבקר ברובע העתיק, שם נגיע אל בית הכנסת הגדול, אזור המרחצאות, שוק הפשפשים העירוני והמדרחוב שבין הסמטאות. שם נוכל למצוא גם בתי קפה, גלריות אומנות ועוד. נבקר בעיירת הסקי גודאורי.  בהמשך הטיול נצא לטיול ג'יפים בקווקז הגבוה, שם נעבור גם ב"מעבר הצלב" ונמשיך בנסיעה אל כנסיית השילוש הקדוש.  בהמשך נבקר גם בעמק סנו ובכפר ג'וטה לרגיל הר צ'אוחי. נבקר בקתדרלת האם של גיאורגיה שנחשבת ליצירת מופת אדריכלית. נבקר בוארזיה אתר היסטורי, ארכיאולוגי חשוב ומוכר. נבקר בעיראחלציחה בה התגוררה קהילה יהודית גדולה ושם נבקר בבית כנסת עתיק.

 

הטיול שלנו ממשיך לכיוון הים השחור, עם הגעתנו לבאטומי, עיירת הנופש של גאורגיה בה נוכל לטייל בשדרת גנים יפה שרצה לאורך קו החוף.  נמשיך לסוונטי, חבל ההרי פראי ומרשים שנחשב לאחד האתרים היפים בגאורגיה.  נערוך גם טיול ג'יפים לאושגולי, נבקר במסטיה ועוד שלל הפתעות.

ישנם טיולים המאפשרים קפיצה גם למדינות השכנות, האטרקציה המרכזית היא דווקא בימי החורף שם ניתן להנות מחופשות סקי זולות יחסית. אופציה נוספת היא טיולים רגלים, המכונים טיולי טרקים, טיולים אלו הם מסעות רגליים בנופים ובטבע. מומלץ לצאת לטרקים בגיאורגיה בליווי מדריך או יעדים מתוכננים מראש כדי לדעת לאן אתם אמורים להגיע והיכן אתם ישנים כל לילה. 

הצטרפו אלינו לחוויה עשירה בנופים ותרבות בגאורגיה. למועדי יציאה קרובים ופרטים נוספים פנו למשרדנו.