טיול מאורגן למזרח

טיול מאורגן לסין, חוויה של פעם בחיים
טיול מאורגן לסין, חוויה של פעם בחיים

לא סתם אומרים ש"מיליארד סינים לא טועים". הצטרפו למסע אל תוך מסורת עתיקה ותרבות ייחודית, יחד נחקור ונגלה את סין. חוויה של פעם בחיים! 

סין בפועל נמצאת במרחק לא גדול בישראל ומעשה באותה יבשת, אך משום שמדובר בטיסה לא קצרה אליה רבים מפספסים את החוויה המדהימה הזו. טיול לסין חושף אותנו למחזות המרהיבים של התרבות האוריינטלית הנפתחת אט אט למערב, ומשמרת את המסורת ארוכת השנים של בנייה מרהיבה, ותרבות העבר הנושקת להווה. 

מה כולל טיול מאורגן לסין

טיול מאורגן לסין משלב ביקור באטרקציות בשתי ערים מרכזיות בייג'ינג - בה נמצא שדה התעופה שבו ננחת בתחילת הטיול - וכוללת היסטוריה עתיקה ומגוון רחב של אטרקציות תיירותיות מיוחדות כמו כיכר טיאנמן והארמונות הקיסריים. העיר השניה היא המודרנית יותר מבין השתיים, ומציגה את סין כפי שהיא כיום, העיר שנגחאי - שלהפתעתנו כוללת אפילו רובע יהודי. נפרט מעט יותר על האטרקציות מהן נתרשם בשתי הערים.

היתרון בטיול מאורגן לסין הוא שלא תפספסו אפילו אתר אחד מרכזי, גם בביקור קצר יחסית. נסקור בקצרה חלק מהאטרקציות בהם נבקר במהלך הפעילות המתוכננת עבור היוצאים אתנו לטיול מאורגן לסין.

אטרקציות בבייג'ינג

החומה הסינית:

בבייג'ינג תוכלו להתרשם מהחומה הסינית, שהוגדרה כאחד מפלאי תבל החדשים בשנת 2007. החומה שנבנתה במאה החמישית לפני הספירה, עברה מאז שיפוצים רבים - וועדה במקור להגן על האימפריה הסינית מפני פולשים ברברים ממונגוליה. עם השנים סין ויתרה על ההגנה באמצעות חומה ומירב החומות נהרסו. עם זאת החומה הסינית כיום עדיין מרשימה. במיוחד לאור העובדה כי היכולות הטכניות והמכשור בתקופה הזו היו כה מוגבלים, שכמעט לא ניתן להאמין שחומה בסדר גודל כזה נבנתה, כאשר היא עולה על הרים ויורדת בגבעות. 

העיר האסורה והארמונות הקיסריים:

העיר האסורה היתה מקום מושבם של קיסרי במשך מאות שנים, החל מתקופת שלטונו של הקיסר השלישי של שושלת מינג המכובדת. המעיר כוללת מעל 900 מבנים שונים בעיר עליה שלט הקיסר באופן מוחלט, וקבע מי יכנס אליה או יצא ממנה. כיום היא מתוחזקת על ידי המוזיאון המקומי, וכוללת מיצג עצום של יצירות אומנות שהצטברו בעיר לאורך מאות שנים. אין טיול מאורגן בסין שלא כולל ביקור בעיר האסורה והמרשימה. 

כיכר טיין אן מן:

הככר המפורסמת נמצאת לצד העיר האסורה, ומפרדת ממנה באמצעות שער שתרגום שמו בעברית הוא "שער השלום השמימי". הככר כוללת אנדרטאות מרשימות, וניתן לצפות ממנה גם על אולם הפרלמנט הסיני (המכונה האולם הגדול של העם) או במילים אחרות ה"כנסת" הסינית, וכן להנות ממוזיאון מיוחד הכולל פריטים מתקופת המהפכה הסינית.

אטרקציות בשנגחאי

גם שנגחאי מציעה לא מעט אטרקציות לתיירים המגיעים במהלך טיול מאורגן לסין, כאשר האטרקציות המרכזיות בהן נבקר הן:

      גני יו יואן

גני יו יואן נפרשים על פני שטח עצום של עשרים דונם, ומחולקים לשש חצרות עיקריות. הרבה מהגלויות והתמונות המפורסמות הכוללות מבנים סינים אותנטיים בגוונים אדמדמים בעלי קצוות הפונות מעלה, אגמים ועצים מטופחים המזכירים את עצי הבונסאי הסבוכים - רק בגרסה גדולה - צולמו בגני יו יואן. למקום הזה אתם חייבים להגיע עם מצלמה איכותית - התמונות שלכם מהגנים ישארו באלבום המשפחתי לאורך שנים.

הרובע העתיק והרובע היהודי בטיול מאורגן לסין

שתי אטרקציות אהובות במיוחד על התיירים הישראלים הם ביקור בשני רובעים מרכזיים בשנגחאי - הרובע העתיק והרופבע היהודי. למרות שהשם נותן אשלייה כי מדובר בביקור בירושלים, הרובעים הללו בסין כוללים בית כנסת יהודי, באזור שהוקם במלחמת העולם השניה על ידי היפנים, בו חיו כשלושים אלף יהודי. ברובע העתיק בשנגחאי נוכל להנות ממסעדות איכותיות, ולרכוש את המזכרות היחודיות הנמכרות על ידי הרוכלים המקומיים.

סין מציעה מגוון עצום של אטרקציות, והמדינה מכילה אתרים רבים שאם היינו רוצים לבקר בכולם היינו צריכים להגיע לטיול מאורגן בסין שאוכך מספר שנים. עם זאת היתרון של טיול מאורגן הוא שאת האטרקציות העיקריות במקום לא תפספסו - ומדובר בחוויה אותנטית ואיכותית אותה תזכרו לכל חייכם.

לאילו מקומות נוספים בעולם כדאי להגיע בטיול מאורגן?

חוויתם כבר את סין, תוכלו לשקול טיולים מאורגנים לאירופה או לפינות חמד אחרות במזרח. אם אתם רוצים להנות מאווירה רומנטית תוכלו לנסות טיול מאורגן לרומניה לזוגות, או לבקר את אחת המדינות הרומנטיות ביותר באירופה, זו של קזנובה ולצאת לחווית טיול מאורגן לאיטליה במבצע.