מאמרים

הרשימה המלאה לקראת הטיול הגדול

הרשימה המלאה לקראת הטיול הגדול

אז הנה הגיע לו הטיול הגדול, אליו התכוננתם במשך חודשים, ורשימת הציוד רק הולכת וגדלה. על מנת לא לקחת עמכם לטיול ציוד שלא תעשו בו שימוש, כדאי מאוד להתמקד במה כן לקחת. כאן מדובר בציוד הכרחי שלא ניתן להסתדר בלעדיו.

בראש ובראשונה נתייחס למסמכים. לא לשכוח דרכון, ויזה, כסף מקומי וכמובן פוליסת ביטוח לחו"ל. באשר לכל הקשור לאמצעי אחסון, ניתן לבחור במזוודת טרולי או כמובן במוצ'ילה(תרמיל גב גדול), תיק גב לטיולי יום, חגורה בה מאחסנים כסף, שקיות בהן ניתן לארוז ביגוד שאיננו נקי וכדאי מאוד להצטייד עם מנעול למזוודה. כאשר מדובר במדינה בה שורר מזג אוויר חם, כדאי לרכוש חולצה מיוחדת אשר סופגת את הזיעה. ובמקרה ההפוך, כאשר טסים למדינה קרה, רצוי להצטייד בחולצות תרמיות. תמיד יש להביא מטרייה, מעיל, כובע, כפפות, ונעליים המיועדות להליכה.

מוצ'ילה

למעשה, אין זה משנה מהו מסלול הטיול שלכם, תמיד כדאי להצטייד במוצ'ילה, במיוחד כאשר נוסעים לטיולי תרמילאים או טרקים למיניהם במזרח הרחוק או בדרום אמריקה. לרוב אלה הם טיולים ארוכים, והמוצ'ילה מגן על כל הציוד הנמצא בתוכו. כמו כן, קל לשאת אותו על הגב, הוא נוח, פרקטי, וחסין מפני גשם.

איך בוחרים מוצ'ילה?

כאשר בוחרים מוצ'ילה, יש להתייחס לכמה פרמטרים: מהו אורך הטיול שלכם? האם הטרקים שלכם קלים יותר או מסובכים? יש למדוד את התיק על הגב ולבדוק שהוא אכן נוח. המוצ'ילה הוא תיק גב גדול בעל נפח של 60 ליטר או יותר. חשוב גם לוודא שהמוצ'ילה לא יפגע בגב. שיהיו בו ריפודים וכריות, ותמיכה לאזורים העליונים של הגוף.  כפי שניתן להיווכח, רצוי לבחור מוצ'ילה אורטופדי.

נעלי הרים

בכל טיול אתגרי יש לבחור את הנעליים הנכונות. הן חייבות להיות נוחות, אך לא רק, עליהן להגן על הרגליים, על הגב ועל הברכיים, לשמור על יציבותו של הגוף. ישנן נעלי הרים המיועדות לטרקים ארוכים, כאלה המיועדות לטרקים קצרים יותר, נעליים נמוכות ונעליים גבוהות וחשוב שהן תהיינה עם בולמי זעזועים.

מכנסי טיולים

גם מכנסי טיולים הם בעלי חשיבות רבה, והחדשות הטובות הן שכיום בחנויות הרלוונטיות ניתן למצוא שפע דגמי מכנסיים. המכנסיים חייבים להיות גמישים ולאפשר נוחות בזמן ההליכה, וכמו כן, הם חייבים להיות מבודדים. ישנם סוגים שונים של דגמ"חים, חלקם ארוכים, חלקם קצרים, וכמובן כאלה שאותם ניתן לפרק, עם די ויותר כיסים אשר נועדו לאחסן פריטים שחייבים להיות זמינים.

תיק גב

על כל מקרה, רצוי גם להצטייד בתיק גב קטן יותר וקל משקל. תיק של חברה בעלת שם המייצרת אך ורק תיקים אורטופדים. תיקי גב בהם ניתן לשאת מחשב נייד, או כל ציוד אלקטרוני שחייב להיות זמין, עם מספיק כיסים, תיק גב מעוצב להפליא במגוון דגמים וצבעים.

מה עושים עם הבית?

טסים לחו"ל? זה הזמן הטוב ביותר לשפץ את הבית שלכם! כשאתם לא בבית ואין הפרעות זה הזמן היחידי שאפשר לשפץ א הבית מבלי הפרעות, לכן אנו ממליצים לטוס לחו"ל ולדאוג ששיפוצניק טוב ידאג לבית שלכם.

אם אתם מחפשים שיפוצניק מקצועי, עידו פישמן שיפוצים הוא האיש בשבילכם.