מאמרים

בתי מלון בארץ לעומת בתי מלון באירופה

בתי מלון בארץ לעומת בתי מלון באירופה

נוח תמיד להשוות את ישראל לאירופה בכל מיני תחומים, בין השאר בכללי נימוס, התנהגות כביש, אוכל, כסף, עבודה, בית, מכונית וכו' וכמעט תמיד ההשוואה היא לטובת מדינות אירופה ולרעת ישראל. ברם, בתחום אחד אירופה יכולה בקלות להביט על ישראל מלמטה וישראל יכולה בהחלט להתגאות בעצמה, זהו תחום המלונאות. 

נוח תמיד להשוות את ישראל לאירופה בכל מיני תחומים, בין השאר בכללי נימוס, התנהגות כביש, אוכל, כסף, עבודה, בית, מכונית וכו' וכמעט תמיד ההשוואה היא לטובת מדינות אירופה ולרעת ישראל. ברם, בתחום אחד אירופה יכולה בקלות להביט על ישראל מלמטה וישראל יכולה בהחלט להתגאות בעצמה, זהו תחום המלונאות. המלונות הסטנדרטיים בישראל עוקפים ולא במעט את מקביליהם האירופים ויעידו על כך ישראלים רבים שטסו לנופש בכל אחת מהערים המרכזיות באירופה, שמלון בדרגת תיירות טובה, נוסח לונדון לדוגמא, נחשב, במקרה הטוב למלון זול מאוד בישראל, אם יש כזה בכלל.
לעומת זאת, דירות באמסטרדם במבצע נחשבות להרבה יותר איכותיות מהדירות נופש שיש בישראל, לכן, לפני שאתם סוגרים חופשה תעשו בדיקה מקיפה היכן אתם שוהים.

ארוחות במלון ושירותים בסיסיים

אחד הפרמטרים החשובים ביותר לכל ישראלי הנופש בבית מלון באשר הוא, זה האוכל, שכן חופשה, תהא הכי מפנקת שתהא, אם האוכל רע, החופשה נפגמת ממש. ברוב המלונות בארץ, המונח "מיטה וארוחת בוקר", בין אם נרכש כנופש באמצעות GiftCard במבצע ובין אם במחיר מלא, מתייחס לחדר בדרגה טובה עד מאוד, עם מיטה מפנקת ונוחה וארוחת מלכים משופעת כל טוב בבוקר שלמחרת. לעומת זאת, באירופה, אותו המונח מתייחס לחדר סביר מינוס, או סביר פלוס אם שילמתם הרבה כסף, מיטה נוחה, משהו שקוראים לו קפה אבל ממש לא מזכיר את הטעם של קפה וארוחת בוקר שבדרך כלל כוללת צנימים עם חמאה וריבה וקצת שתייה חמה וקרה או אם שילמתם קצת יותר, ארוחת בוקר אירופאית שעשויה לכלול גם בשרים ומאכלים כבדים אחרים שאינם מסתדרים עם הקיבה הישראלית הטיפוסית על הבוקר.

בנוסף לכך, חדרי האמבטיה והשירותים במלונות בישראל נחשבים לטובים מאוד עד יוקרתיים ולעיתים מאוד קרובות ניתן לרחוץ באמבטיה מפנקת וגדולה ואף בג'קוזי נעים ומבעבע, בעוד שבאירופה, מקלחות ושירותים בחדר עשויים להיות נדירים בכמה ערים וגם אם נמצאים בחדר או צמוד לו, הם ברמה סבירה ונקייה, אך אינם משתווים ללוקסוס המקומי שלנו.

מתקנים במלון

אם מלונות בישראל מייחדים את עצמם בגאווה במתקני פנים לטובת הנופש, מכל טוב המלון, כגון: בריכה, מגרשי ספורט, סאונה, ג'קוזי, מועדונים, תיאטראות, חנויות ועוד, הרי שבאירופה היחס לבית המלון הוא פשוטו כמשמעו- מקום להניח את הראש, להתקלח ולהכניס משהו לפה בין טיול לטיול ועל כן, פחות נפוץ שם לראות מתקנים בתוך המלון, לרווחת הנופשים בו, מתוך הנחה שבין כה וכה הגיעו על מנת לטייל ולא על מנת לנפוש בתוך בית המלון ואת זה כדאי מאוד לשקול בטרם סוגרים על בית מלון, על מנת שלא להתאכזב.

לסיכום

אין ספק שבהשוואה בין בית מלון בתל אביב ובית מלון בלונדון תמיד יהיו הבדלים. אך חלילה לנו להסיק מכך כי הדבר מעיד על טיבם של המלונות הללו. יש להבין כי מבעד לעיניים ישראליות גם בית המלון הפשוט ביותר באירופה עשוי להיראות כמו מלון בדרגת תיירות טובה בכל עיר אירופאית שהיא. זה גם עשוי לעיתים להסביר את פערי המחירים הזניחים יחסית בין נופש במלון בארץ לבין חו"ל, אך רצוי להפנים זאת כאשר מתכננים נסיעה לאירופה.