בלוג

טיפול שיניים בחו"ל


לא פעם קרה שנזקקתם לטיפול רפואי בחו"ל בלי שתכננתם. מקרים אלו נפוצים בטיולים ארוכים בעיקר ביעדים רחוקים המושכים תיירים רבים לשהות ממושכת של חודש ומעלה. 

ההפתעות הנפוצות ביותר הן כאבי שיניים. להבדיל מכאבים כרוניים או חולפים, כאב שיניים מפתיע את האדם, לרוב זהו כאב מתגבר שעלול להפוך למטרד רציני.  ידוע שבמדינות רבות הרפואה אינה מתפתחת באותו קצב ואם ניקח את תחום רפואת השיניים כמקרה בוחן, במדינות רבות אין שום הסמכה או רישוי לרופאי שיניים. כך שטיפול שיניים במדינות כמו: מדינות אפריקה, המזרח הרחוק (למעט יפן והונג קונג) וגם באירופה המזרחית: גיאורגיה, בולגריה ורומניה. רמת הטיפולים, הידע המקצועי וההייגיינה הם מהיורודים בעולם בתחום רפואת השיניים.  מנגד תוכלו למצוא מדינות מתפתחות ומובילות בתחום שיישמחו לתת לכם שירות איכותי, מקצועי ואסתטי. בין מדינות אלו נכללות מדינות מערב אירופה, , מדינות אגן הים התיכון כשפורטוגל נחשבת למובילה בתחום רפואת השיניים המתקדמת.

האם יהיה לכך כיסוי ביטוחי?

זו שאלה שרק אתם תוכלו לענות עליה, באופן כללי ביטוחי הבריאות לחו"ל לא תמיד כוללים כיסוי של טיפול שיניים. לכן כדאי לבחון את הפוליסה שעשיתם לקראת הטיול שלכם. אם מדובר על טיול ארוך כמו "טיול אחרי צבא" של מספר חודשים, מומלץ לעשות פוליסה מורחבת. גם במקרה זה יש לקחת בחשבון שהפוליסה מוכנה  לכסות רק טיפולים שהם דחופים ולא טיפולי הלבנה או יישור שיניים במדינה זרה.

כמה זה יעלה לי?

גם כאן 2 תשובות, העלויות משתנות בהתאם לסוג הטיפול והמדינה בה נזקקתם לו. פרט חשוב שיש לזכור הוא שאתם מטיילים ולא אזרחים באותן מדינות, אינם נהנים מסל שירותים או תמיכה כמו חברי קופות חולים או ביטוחים פרטיים שחיים במדינה בה אתם נמצאים.  בארה"ב לדוגמא המחירים מאד גבוהים למי שאינו אזרח וטיפול פשוט כמו סתימה, יכול בקלות להגיע למאות דולרים.

 

לסיכום אל תיקחו סיכונים, אם אתם חשים כאב או אי נחות, גשו לטיפול וצאו לטיול בריאים ורגועים.