בלוג

טיולי אוכל לדתיים


עבור תיירים רבים נסיעה לטיול בארץ זרה מסמלת מפגש עם תרבות אחרת, עם לבוש, מנהגים, טקסים פולקלור ומסורות והמון אוכל

לעמים שונים מאכלי שונים ומנהגי אכילה מיוחדים להם שכדי להכיר בצורה אוטנטית יש במקרים רבים להיפגש עם תושבים מקומיים או להכיר את המקומות ה"לא תיירותיים" שבהם נוהגים התושבים לסעוד.

מסלולי טיולי אוכל

את מסלולי הטיול ניתן לתכנן בהתאם לחוש הטעם ולכוון אותם כך שיעסקו רבות בהוויה הקולינרית המקומית. ביקור בחוות גידול כפריות או במפעלי ייצור מפורסמים, סדנאות בישול עם שפים מקומיים וביקור במסעדות ובדוכני אוכל רחוב Must.

במרבית טיולי האוכל הארוחות כולן ישולבו באופן מתוכנן בכל יום באופן הגיוני גם מהבחינה הקולינרית. וכך ארוחות הבוקר לא בהכרח יתקיימו במלון אלא לפעמים במסעדות מומלצות או אצל תושבים מארחים מקומיים.

כמובן שיהיו הבדלים במסלולים ובסוג האוכל בהתאם לידע הנבחר- בדרום אמריקה נכיר סוגים שונים של בשר ודרכים לאכול אותו, באיטליה נכיר סוגים שונים של מאכלים איטלקיים פסטה, ניוקי וכן שילובים שונים של דגים מקומיים, בשר, וגבינות מקומיות לצד יקבים ובתי בד. בהודו נלך בעקבות התבלינים הריחות והצבעים, בגיאורגיה נתענג על מאכלים מסורתיים שמוכנים גם היום ממש כמו לפני אלפי שנים- החצפורי החינקלי, ושלל מאכלים ומשקאות נוספים.

צירוף שפים מוכרים למסלול

בטיולים קולינריים רבים מתווספים מהארץ שפים ישראלים מוכרים שמדריכים את הטיול במדינות השונות ומוסיפים לטיול אלמנטים מקצועיים מתוך העולמות האישיים שלהם. במקרים בהם מדובר בטיולים מאורגנים לשומרי מסורת צירוף שף לטיול יכול בפירוש לעשות את ההבדל ולאפשר למטיילים הדתיים ליהנות ממאכלים אוטנטיים מתוצרת מקומית כשרה בלי לוותר על האיכות הקולינרית.

במדינות רבות בעולם מתגוררות קהילות יהודיות וניתן לבקר במסעדות שומרות כשרות או במסעדות טבעוניות שלא תהיה כל בעיה לאכול בהן במסגרת טיול לדתיים.

התאמת טיולי האוכל לדתיים לא תכלול הרבה ארוחות במסעדות אבל כן תכלול ביקורים רבים בכפרים חקלאיים, מחלבות, במפעלים שונים, יקבים כשרים, בתי בד, בריכות דגים ושדות חקלאיים ומטעי גידול פירות וירקות, מאפיות וחנויות מיוחדות שמוכרות מעדנים שלשומרי מסורת לא תהיה בעיה לטעום.

סדנאות בישול אוטנטיות

בהרבה טיולים קולינריים מתקיימות סדנאות שונות לבישול /אפייה שמועברים ע"י שפים מקומיים או בשילוב שפים ישראלים בתיאום. בטיולים רבים ניתן לשלב סדנאות בישול גם כשהטיול לא מוגדר כטיול אוכל – היכולת לבשל באווירה ובנוף המקומי באמצעות תבלינים וחומרי גלם מקומיים ובשיטות וטכניקות בישול מקומיות יעניקו למטיילים את החוויה הקולינרית האולטימטיבית. גם בטיולי אוכל במדינות כמו מרוקו או המזרח הרחוק שהישראלים נוטים להכיר את המאכלים מספרים הרבה מטיילים שיש עדיין הרבה מאוד מה ללמוד.

רוצים פרטים נוספים ומידע לגבי טיולי אוכל ביעדים נבחרים שיתאימו לכם? צוות המדריכים המנוסים של איילה גרופ ישמח לסייע לכם בכל רגע. כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק פה