בלוג

נופש באירופה


אירופה היא נכון להיום היבשת שאליה מגיעים הכי הרבה תיירים מכל רחבי העולם. היתרון של היבשת בא לידי ביטוי בריכוז מגוון עצום של אטרקציות ויעדים במרחק נסיעה קצר, כמו גם שליטה מלאה בשפה האנגלית כמעט בכל אתר נופש. בנוסף, הטיול באירופה מתאים לקהל יעד רחב כולל מטיילים עצמאיים, בני זוג בחופשה רומנטית, משפחות עם ילדים וקבוצות חברים.

כל מטייל יכול למצוא את מבוקשו באירופה. הנה למשל כמה נושאים עיקריים שסביבם יש דילים לנופש מיוחד:

א. טיול שורשים – יוצאי עדות אשכנז יכולים לצאת לנופש באירופה בנושא טיול שורשים. זהו טיול שעובר בדרך כלל בגרמניה, פולין, אוסטריה וחלק ממדינות ברית המועצות לשעבר. טיול שורשים הוא הזדמנות מצוינת להיחשף לתרבות של אירופה ולהשפעות שלה על העולם המערבי.

ב. טיול בר/בת מצווה – הרבה ילדים ובני נוער בוחרים באירופה כיעד לבילוי ונופש משפחתי. את הנופש הזה כדאי לנצל לקראת בר/בת מצווה ולבלות בפארקים גדולים, בהופעות, במשחקי כדורגל ובכל אטרקציה אחרת שמעניינת את הדור הצעיר.

ג. נופש לגיל הזהב – אירופה מבוקשת מאוד בקרב מבוגרים בגיל הזהב. קל מאוד להתמצא בה, שירותי הבריאות הם ברמה גבוהה ואין צורך במאמץ פיזי כדי לטייל בין האתרים הבולטים. הנושא העיקרי בנופש לגיל הזהב הוא התאמת האטרקציות לצרכים של קהל היעד ותחומי העניין שלהם.

רכב פרטי או מוניות לנתב"ג? הכל מתחיל בדרכי הגעה לשדה

הדרך הנכונה לחסוך על נופש באירופה היא למצוא את הדיל המושלם. עם זאת, חשוב להביא בחשבון את ההוצאות הקטנות שמצטברות בסופו של דבר להוצאות גדולות. בהקשר הזה כדאי להזכיר את ההשוואה הנדרשת בין רכב פרטי לבין מוניות לנתב"ג.

בעוד הנסיעה ברכב הפרטי מציעה גמישות, היא דורשת תשלום של עשרות שקלים מדי יום על חניה. לעומת זאת, הזמנת מונית מאפשרת לקבוע מראש את מסגרת התקציב ולא לחרוג ממנו. אפשר לתאם את המונית לתאריכים ספציפיים ולוודא שיש מספיק מקום ברכב לציוד האישי, למזוודות ולכל בני המשפחה.

 

אחרי שמחליטים איך מגיעים לשדה כבר קל יותר לחסוך בהוצאות מיותרות. רצוי להכין רשימה מסודרת של קניות בדיוטי פרי, לבחור בתחבורה ציבורית מיד אחרי הנחיתה ביעד ולא להתפתות להצעות לטיולים דרך המלון. מומלץ להכין מראש את שיעורי הבית ולהחליט איפה לטייל. במידה ויוצאים לטיול מאורגן, אפשר לחסוך בהוצאות על ידי המתנה עם רכישת המתנות והמזכרות עד היום האחרון. כך תדעו בדיוק מה חסר לכם ותוכלו לסיים את הנופש עם חיוך מאוזן לאוזן.