בלוג

נופש למשפחות בסלובניה


חופשה משפחתית בסלובניה הוא דבר נפוץ בקרב יודעי דבר שכן ידוע כי סלובניה היא מדינה המתאימה במיוחד לנופש משפחתי (היות וסלובניה היא מדינה קטנה ואפילו יותר קטנה מישראל). בשל כך, הכל קרוב ואין כל צורך בנסיעות ארוכות ומתישות (במיוחד כשמדובר בנסיעות ארוכות עם ילדים).

סלובניה נחשבת למדינה בטוחה במיוחד לטיול והיא כולל מגוון רב של נופים ונקודות עניין כגון יערות ירוקים ואין סופיים, רצועות חוף יפייפות, מעיינות יפיפיים כמו שרק הטבע יכול ליצור, הרים מושלגים, מערות נטיפים, טירות ועוד.

חופשה בסלובניה מומלצת לטיולי משפחות בשל מגוון היעדים והאטרקציות שבה, שכאמור כולן במרחק של כשעה נסיעה ממרכזה של המדינה.

 

בין האטרקציות ונקודות העניין הנ''ל בסלובניה תוכלו למצוא 

 

מערות הנטיפים - בסלובניה ישנן מספר מערות נטיפים הידועות כגדולות והמיוחדות ביותר באירופה כולה !

מערות נטיפים אלו ממוקמות באזור הקראסט שנמצא בדרום מערב המדינה, בין המערות שבאזור תוכלו לראות מערות ייחודיות אשר דרכן זורם נהר תת קרקעי ייחודי ומיוחד, ומערות אשר במהלך הביקור בהן תוכלו ליהנות מנסיעה ברכבת תת קרקעית ייחודית למקום.

טירת פרדג'מה - טירת פרדג'מה הינה טירה מרשימה ומיוחדת ביופייה אשר נחצבה כולה בסלע, ואילו תחתיה ישנן מספר מנהרות מיוחדות החצובות בסלע גם כן.

הטירה הנ''ל נמצאת בסמוך לחוף הים האדריאטי היפיפה ולעיירות העתיקות אשר שוכנות סביבו כך שאת הטיול בטירה ניתן לשלב עם טיול בעיירות עתיקות וציוריות אלה וכן לטבילה באחד מחופי הרחצה המלאים בסוגים שונים של ספורט מים שבסביבה.

אזור בלד וטריגלאב - אזור זה הוא אזור המתאים במיוחד למשפחות האוהבות ומחפשות איזשהו צד אקטיבי לחופשה שלהן, שכן אזור זה הוא אזור מלא באטרקציות מיוחדות מסוג זה.

בין האטרקציות אותן מציע אזור זה תוכלו למצוא אטרקציות כגון : טיפוס על מצוקים, פארק חבלים, ראפטינג בנהרות שבסביבה, מצנחי רחיפה, שייט בקיאקים ועוד.

פארק פוהוריה - פארק זה הינו פארק המתאים אף הוא למשפחות הנהנות מפעילויות ספורט ומאדרנלין , הפארק ממוקם במזרח סלובניה ובין מתקניו הרבים תוכלו למצוא מתקנים כמו : רכבל כיסאות, מגלשה אלפינית מעולה, פארק חבלים , מסלולים לטיולי אופניים ועוד ...

בקרבת הפארק ממוקמת העיר פטוי שהיא העיר העתיקה בסלובניה כולה , בעיר זאת תוכלו לשוטט בין הסמטאות העתיקות ולחזות בבניינים העתיקים שבה. 

לובליאנה - לובליאנה הינה עיר הבירה של סלובניה ועל כן בעיר זאת נקודות עניין רבים וכן אחד ממרכזי הקניות הגדולים באירופה ששמו הוא BTC  במרכז קניות זה ישנם אין ספור חניות ובתי כלבו ואף פארק מים מקורה עם קרטינג (בעבור הילדים שבמשפחה).