בלוג

כיצד לבחור חבילת נופש לפסח?


מזג האוויר עדיין לא התחמם דיו, אבל חופשת הפסח של הילדים מתקרבת בצעדי ענק ואיתה גם ליל הסדר. הוויכוחים "אצל מי עושים את הסדר השנה" בוודאי כבר החלו, וזהו בדיוק הזמן להחליט שהשנה אתם לא נכנסים לסיר הלחץ המטורף של הכנות, בישולים, אפייה וניקיונות (וכמובן, מריבות והיעלבויות), אלא עושים משהו עבור עצמכם ויוצאים לנופש. ואז, נשאלת השאלה לאן? 

 

איך בוחרים את חבילת הנופש האולטימטיבית עבורכם, זו שלאחריה תשובו (כולכם) מרוצים ומלאי כוחות?


כשלב ראשון ובסיסי, הגדירו את סוג החופשה שלכם: האם אתם רוצים לנסוע בצורה פרטית ולארגן הכול לבדכם או שמא אולי יהיה לכם נוח יותר לנסוע בטיול מאורגן בקבוצה? לכל אחת מהדרכים יתרונות וחסרונות משלה. טיול בקבוצה, למשל, אמנם "מגביל" אתכם מעט מבחינת גמישות ויכולת ההחלטה העצמאית שלכם, אבל יכול להקל עליכם אם אתם נוסעים עם ילדים, מכיוון שיהיו שם ילדים נוספים שיעסיקו אותם.

 

אם בחרתם שלא לנסוע בקבוצה, אלא לארגן את החופשה בעצמכם, הנה מספר קווים מנחים שיסייעו לכם בבחירת חבילת נופש לפסח:


קבעו לעצמכם תקציב - הנקודה שנחשבת לכאובה ביותר, אולם גם אותה ניתן לפתור מראש על ידי חישוב עלויות בסיסיות ידועות מראש (למשל, מחיר הטיסה + מחיר הלינה + מחירי כרטיסי הכניסה לאטרקציות השונות) והקצאת סכום מוקצב מראש לבזבוזים, שופינג וכד'.

 

הגדירו את אופי החופשה הנחוצה לכם - יש הבדל רב בין חופשת בטן-גב באילת או באי יווני לבין חופשת סקי בבולגריה, בין חופשה פעילה ביורודיסני לבין חופשה רומנטית בברצלונה. 

 

הגדירו את סוג הלינה הדרוש לכם - כל יעד בעולם שאליו תגיעו יציב בפניכם מספר אפשרויות לינה: מלונות בעלי מספר כוכבים שונה, דירות נופש להשכרה, לינה תחת כיפת השמיים, בתי סירות ועוד.

 

בחרו את דרך ההגעה הנוחה לכם - אם אתם בוחרים לצאת לחופשה משפחתית עם ילדים קטנים, ייתכן שתעדיפו שיט על פני טיסה, או טיסה ישירה על פני נסיעה ארוכה ברכבת.

 

משהו לכל אחד - הקפידו לוודא כי בחופשה שלכם יש "משהו" שיענה על תחומי העניין של כל אחד מבני המשפחה הנוסעים. אם מדובר במשפחה שבה יש כמה ילדים בגילאים שונים (ומן הסתם, אף תחומי העניין שלהם שונים) בחרו ביעדים שבהם מספר האטרקציות רב. כך תוכלו להשביע את רצון כולם.

 

לסיכום:

קל מאוד לבחור חבילות נופש לפסח כאשר אתם יודעים מה אתם רוצים. נסו להיות מדויקים בהגדרת הרצונות שלכם, וכך, לאט לאט, מבלי שתרגישו, חבילת הנופש שלכם כבר תתחיל להתגבש מעצמה.

 

נסיעה טובה וחג אביב שמח :)