בלוג

טיפים לחופשה הקרובה שלכם


רגע לפני שטסים לחו"ל יש לערוך תכניות רבות. הראשונה ביניהם היא השוואת מחירים כדי למצוא את כרטיס הטיסה הכי זול או את הדיל הכי משתלם. לאחר שעשיתם את זה, הגיע הזמן להתחיל לתכנן, להתארגן ולעשות הכל מבעוד מועד, כדי שלא להיתקע ברגע האחרון. הנה כמה דברים שעליכם לעשות, לפני שאתם עולים למטוס. אולי כדאי שתרשמו לעצמכם.

מה שלום הדרכון שלכם?

הדרכון שלכם חייב להיות בתוקף למשך חצי שנה. חשוב לדאוג לכך עוד לפני שמזמינים חופשה בחו"ל ולא להגיע לחוצים למשרד הפנים. החלופה השנייה היא עוד יותר גרועה, לשלם סכום מכופל בשדה התעופה, לכן בדקו את תוקפו של הדרכון שניה אחרי שאתם מדברים עם סוכן הנסיעות.

שמירת מסמכים

תמיד כדאי שיהיו ברשותכם אסמכתאות וכמה שיותר ניירת על כל צרה שלא תבוא. למה הכוונה? כרטיסי טיסה, שוברי שהות במלון, תעודת זהות וכל המסמכים שקיבלתם מסוכן הנסיעות. לעיתים ישנן בעיות במערכות המחשוב ובתקשורת נתונים, או אז נזקקים לניירת ולכן תמיד כדאי שכל המסמכים יהיו זמינים. ארזו את כולם בתיק קטן, כמה ימים לפני הטיול ורגע לפני שאתם יוצאים מהבית, בדקו שכל המסמכים נמצאים.

לא לוותר על ביטוח

כאשר טסים לחו"ל אחד הנושאים הכי חשובים הוא הביטוח. את הביטוח ניתן לרכוש אצל סוכן הנסיעות, חברת הביטוח או דרך קופות החולים. הביטוח המומלץ ביותר הוא ביטוח מושלם זה המעניק כיסוי אופטימאלי בכל הקשור לנזק גופני או נזק לרכוש בזמן החופשה. עם זאת יש לזכור שביטוח אפשר לעשות רק לפני שטסים.

השכרת רכב

גם השכרת רכב בחו"ל זהו נושא חשוב אותו אין לשכוח. כאשר מטיילים בארץ זרה עם רכב, רצוי שיהיה זה רכב נוח וידידותי לתפעול, בו תרגישו נוח לנהוג. לכן ערכו תכניות מבעוד מועד, בררו על הרכבים הזמינים עבורכם ואפילו תאמו מראש. ובמידה ולא עשיתם זאת, אל תדאגו, תמיד תוכלו למצוא סוכנות להשכרת רכב בשדה התעופה של היעד אליו אתם טסים.

המרת שקלים לכסף זר

בדקו מהו הכסף המקומי ביעד אליו אתם נוסעים והמירו את הכסף כבר בארץ, לרוב יהיה זה זול יותר מאשר בחו"ל. ניתן לעשות זאת בבנק הדואר או במקומות המיועדים לכך, כאלה אשר אינם גובים עמלה על השירות. ואם כבר מדברים על כסף, כדאי כמובן, גם לחשוב מראש כמה כסף בדיוק אתם צריכים ולהיערך בהתאם.

תנאי אקלים

בדקו באתרי הרשת הרלוונטיים את תנאי מזג האוויר ביעד אליו אתם טסים והצטיידו בבגדים מתאימים. בתקופות מעבר תמיד כדאי להצטייד הן בבגדים קלילים והן בבגדים חמימים יותר. כדאי מאוד, יום או יומיים לפני הטיסה, להתעדכן באשר לטמפרטורות השוררות ביעד על מנת שתגיעו מוכנים.

שיחות מחו"ל

כדאי לרכוש תכנית מתאימה מחברת הסלולר שלכם. בדקו את התעריף בעבור כל דקה, בררו כמה עולה לשלוח הודעות, כמה תעלה גלישה באינטרנט ומהו הנפח וזאת כדי שניתן יהי ליצור קשר בקלות עם החברים או המשפחה.

לא לשכוח מהבריאות

תמיד כדאי שתהיו מצוידים בתרופות על כל צרה שלא תבוא. כדורים נגד כאבים, כדורים להורדת חום, כדורים נגד בחילות, ככלל, עדיף להביא מהארץ ולא להסתבך עם תרופות לא מוכרות מחו"ל.

לא שכחנו כלום?

ערכו רשימה. כך רגע לפני שאתם יוצאים, תוכלו לבדוק שבאמת לא שכחתם כלום ולהיות רגועים שהכל ארוז. ואם שכחתם משהו, יכול להיות שהוא לא היה מספיק חשוב.