מאמרים

הבירה האיטלקית מאז ומתמיד הייתה אחד היעדים המועדפים ביותר בקרב ישראלים לחופשות במהלך כל השנה. רומא, העיר הנצחית והמרהיבה, מספקת חוויה היסטורית, תרבותית, אמנותית, קולינרית ותוססת גם יחד. מהקולוסאום ההיסטורי, עד האווירה הרגועה והים תיכונית, רומא היא יעד אידאלי לחופשה אורבנית עבור אנשים שרוצים שבטיול שלהם יהיה הכל מהכל: תרבות, אוכל, היסטוריה וכיף גדול.

הבירה האיטלקית מאז ומתמיד הייתה אחד היעדים המועדפים ביותר בקרב ישראלים לחופשות במהלך כל השנה. רומא, העיר הנצחית והמרהיבה, מספקת חוויה היסטורית, תרבותית, אמנותית, קולינרית ותוססת גם יחד. מהקולוסאום ההיסטורי, עד האווירה הרגועה והים תיכונית, רומא היא יעד אידאלי לחופשה אורבנית עבור אנשים שרוצים שבטיול שלהם יהיה הכל מהכל: תרבות, אוכל משובח, היסטוריה וכיף גדול.

טיסות אל על לרומא

נמל התעופה המרכזי ברומא הוא “ליאונרדו דה וינצ’י”, הידוע גם בשם פיומיצ’ינו, שנמצא כ-25 קילומטרים מהעיר עצמה. נמל התעופה מכיל שלושה טרמינלים, שבכולם ממריאות ונוחתות טיסות לישראל. טיסות זולות או טיסות צ’ארטר לרומא ינחתו רוב הזמן בנמל התעופה Ciampino. חברות התעופה הישראליות שמציעות טיסות לרומא הן אל על, ארקיע, סן דור וישראייר.

טיסות אל על לרומא מתקיימות כ-11 פעמים בשבוע, במטוסי 737-800. בגלל הפופולריות של רומא, התדירות הזאת נשמרת פחות או יותר לאורך כל השנה, גם בעונות החמות פחות לטיולים. טיסות אל על לרומא נוחתות בנמל התעופה פיומיצ’ינו המרכזי. רומא היא יעד זול יחסית לטיסה, ולכן שווה להשקיע בטיסה ישירה, נוחה ומהירה, שתפתח את הטיול ברגל ימין. רוב הישראלים מעדיפים לנסוע עם טיסות אל על לרומא, ולא דרך חברות לואו-קוסט או בטיסות לא ישירות.

סיורים ברומא ואטראקציות חובה

האימפריה הרומית: כשיוצאים לסיור ברומא אי אפשר לבקר ברומא בלי לראות בכל פינה את שרידי האימפריה ששלטה בה ובחצי מהעולם לפני 3,000 שנה. ברומא נמצאים כמה מהאתרים ההיסטוריים החשובים בעולם, שמגוללים את סיפורה של האימפריה המרתקת והסוערת באמצעות אדריכלות מרשימה. האתר המפורסם ביותר ברומא הוא ללא ספק הקולוסאום - האמפיתאטרון של רומא. מדובר באחד המקומות המתויירים בעולם ולאחד משבעת פלאי העולם החדשים. בקולוסאום התקיימו קרבות הגלדיאטורים והחיות, מופעים לעיניהם של אלפי צופים ועצרות המוניות.

יעד חשוב נוסף עבור סיורים ברומא הוא הפנתיאון. מדובר במבנה משומר ומרשים, שמבחינה אדריכלית הוא אולי המעניין והמיוחד ביותר באיטליה כולה. מדובר במקדש, שבמאה השביעית הוסב לכנסייה. הצייר המפורסם רפאל נקבר בו וכן מלכים ואנשי אצולה. יתרון נוסף של הפנתיאון הוא שמדובר באחד האתרים היחידים ברומא שהכניסה אליהם היא חינם. בנוסף תוכלו לבקר בפורום - מרכז חיי היום יום של האימפריה. שם התקיימו תהלוכות, נאומים, אספות עם וסחר. הקבר של יוליוס קיסר נמצא גם הוא בפורום.

פיאצה נבונה: מדובר בכיכר המרכזית של העיר וללא ספק אחת הכיכרות היפות ביותר באירופה. גם פיאצה נבונה היא שריד לתקופה הרומית, והתקיימו בה, בין היתר, מירוצי סוסים. בכיכר יש שלוש מזרקות מרהיבות, בתי קפה משובחים וכמובן - המון המון תיירים. בעת הסיורים ברומא ובפיאצה נבונה במיוחד, שימו לב לכייסים והיזהרו מהם.

המדרגות הספרדיות: פיאצה די ספניה ופיאצה טריניטה די מונטי הן שתי כיכרות שמחוברות על ידי גרם מדרגות, הנקראות המדרגות הספרדיות. מדובר בגרם של עשרות מדרגות הכוללות מזרקה ואת עמוד הבתולה.

הוותיקן: סיור ברומא הוא הזדמנות מצוינת לבקר במדינה הקטנטנה הוותיקן. היא אולי לא מרגישה כמו מדינה אבל יש לה דגל, המנון וממשלה משלה. הוותיקן הוא מרכז העולם הנוצרי הקתולי, והאפיפיור מתגורר בה. כדאי לבקר בבזיליקת סן פטרוס וכיכר סן פטרוס, גני הוותיקן וכמובן הקפלה הסיסטנית של מיכלאנג’לו.