מאמרים

דברים שחשוב לדעת לפני טיול להודו

דברים שחשוב לדעת לפני טיול להודו

הודו הפכה להיות אבן פינה בחייו של כל ישראלי, וידוע שבכל סמטה שלה ניתן לפגוש או לשמוע את השפה העברית או את דוברי השפה. 

נָאמָאסְטֶה!

הודו הפכה להיות אבן פינה בחייו של כל ישראלי, וידוע שבכל סמטה שלה ניתן לפגוש או לשמוע את השפה העברית או את דוברי השפה. היא אחד היעדים הפופולריים והשכיחים ביותר, וכל מטייל ותרמילאי ישראלי מגיע אליה בשלב כזה או אחר, בין אם במסגרת ה'טיול הגדול' של אחרי הצבא או לפני לימודים אקדמיים, או כמקור לנירוונה פיזית ונפשית, בכל גיל, עבור אלו המבקשים להתנתק משגרת החיים ולברוח למקום מבודד. הודו עשירה בנופים, ומגוונת מבחינת האקלים ופני השטח: מהרי ההימלאיה המושלגים עד לדרום הודו המיובשת והלוהטת. על כן יש לדעת כמה דברים לפני שעולים על המטוס להודו. אז אספנו עבורכם כמה טיפים לקראת הטיול, הנה הם לפניכם:

 

חיסונים -

חשוב ביותר לבדוק לפני הטיסה מהם החיסונים המעודכנים והנכונים שצריך לעשות. יש להיות מודעים היטב למחלות האפשריות אשר ניתן להידבק מהן בהודו וכיצד יש להימנע מכך.

מטיילים רבים מתארים בכאב כיצד החוויה ההרפתקנית שלהם השתבשה בגלל קלקול קיבה שתקף אותם בימים הראשונים. זה נבע מתוך חוסר היכרות עם המזון ההודי. הם היו יכולים למנוע זאת עם מעט תשומת לב מראש למרכיבים הזרים. לעתים אותו קלקול יכול להגיע גם מתוך שתיית מי שתיה שאינם ראויים. על כן יש לזכך כל כוס מים בהודו לפני לגימה. באתרים השונים ניתן למצוא שמות של מרכזים רפואיים, וכן את רשימת המחלות המסתובבות בהודו באותה עת, והחיסונים שיש לקחת כדי להימנע מהן, ויש לבדוק אם ביטוח נסיעות להודו שרכשתם מקיף גם מקרים כאלה.

 

המלצות לאטרקציות -

מצד אחד הודו נחשבת למרכז רוחניות אדיר בתרבות המזרחית וניתן להשתלב בה במגוון של קורסים פותחי צ'אקרות לנפש, מיוגה עד לטאי צ'י. מצד שני היא מלאה באטרקציות מטורפות שיזניקו לכם את האדרנלין: מרכיבה על פילים ועד לחוויות אקסטרים מקפיצות.

נוסף על כך ההבדלים בין חלקיה השונים מבחינה סוציו-אקונומית לא ישאירו אתכם אדישים. באזורים העשירים יותר של המדינה ניתן למצוא חנויות מותגים ומלונות פאר אשר לא יביישו את העשירון העליון.

 

ביטוח נסיעות לתרמילאים -

הודו עוצרת נשימה ופראית, בעלת שטחים עמוקים ומבודדים. בכך יש יתרון לתרמילאי ההרפתקן אך הדבר גם צופן חשש לנזקי גוף או רכוש במהלך הטיול. על כן חשוב שיהיה ביטוח עם כיסוי מתאים. ביטוח נסיעות להודו, גם לסטודנט וגם לתרמילאי, שמומלץ מאוד לעשות בהקדם ולא להעז לצאת בלעדיו לטיול המרגש. עיקרו של הביטוח מכסה הוצאות גופניות במקרה של תאונה גופנית ואף הוצאות החילוץ וההצלה של המטיילים למקרה של הליכה לאיבוד באחד ממשעולי ההרים או התקלות מצערת למזג אוויר גרוע שאינו מאפשר המשך בצורה עצמאית ודורש חילוץ מקצועי.

מאמר נכתב ע"י עידו פישמן טורס.

 

עופו על זה!

הודו מדהימה, ולמרות ההכנות הרבות - מסידורי ביטוח נסיעות לתרמילאים ועד החיסונים - הטיול להודו ייזכר לעוד שנים רבות.